Destabilizimi i motit/ Mot “apokaliptik” në Gjevgjeli – breshëri zbardh rrugët!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 12, 2024, 02:03

Rajoni i Gjevgjelisë është kapluar nga moti i li i shoqëruar me reshje të rrëmbyeshme të shiut, breshër të fuqishëm, zbrazje elektrike dhe erë të përforcuar.

Pamjet nga vendngjarja tregojnë mot apokaliptik dhe rrugë të zbardhura nga breshëri.

Sinoptikët thonë se 24 orët e fundit, më shumë shi ka rënë në Radovish – 37 litra në metër katror, 31 litra në Lazaropole, 26 në Berovë, 24 në Krushevë, ndërsa 22 litra në Shkup.

Destabilizimet lokale të motit vijnë si pasojë e ndikimit të një cikloni të thellë nga Atlantiku, që ka rezultuar që vendi ynë të përballet me reshje të rrëmbyeshme shiu, kurse vende-vende proceset të jenë në formë të motit të lig.

Metereologët paralajmërojnë se nga dita e premte do të ketë ulje të kushteve për rreshje të shiut dhe do të nisin periudhat me diell.

Pavarësisht reshjeve, Qendra për Menaxhim me Kriza ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar shtatë zjarre në ambiente të hapura. Nga kjo qendër kanë bërë thirrje që të pastrohen kanalet e ujit me qëllim që reshjet të mos shkaktojnë përmbytje.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA