Maqedoni

Digjet makina e gjykatësit dhe anëtarit të Këshillit Gjyqësor, Mirsad Suroji

Autori

Autori

Portali Tetova

April 5, 2024, 03:04

Gjykatësit Mirsad Surojit i është djegur vetura. Anëtari i Këshillit Gjyqësor sipas njoftimit të Ministris së Punëve të Brendshme, vetura e tij ishte djegur një natë më parë. Edhe pse MPB ka shkruar vetëm inicialet e tij, disa media e përmendën emrin e gjykatësit Suroji.

MPB

“Më datë 04.04.2024 rreth orës 23:40 në SPB Kumanovë është paraqitur se në rrugën ‘Dragojlo Dindiq’ në Kumanovë, i është shkaktuar zjarr veturës ‘audi’ me targa të Kumanovës, të pronarit M.S. 42 vjeç nga Kumanova. Ekipi i Njësitit Territorial të Zjarrfikësve Kumanovë e ka shuar zjarrin, ndërsa të lënduar nuk ka. Ekspertizë është bërë nga SPB Kumanovë”.

Për momentin janë duke u kërkuar shkaqet e zjarrit. Kurse veturat e tjera rreth ‘Audi’-s së gjykatësit, nuk i ka kapluar zjarr dhe po kërkohen autorë të mundshëm për zjarrvënie të qëllimshme në veturën e Surojit.

Mirsad Suroji, që nga viti 2018 është anëtar i Këshillit Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë nga radhët e gjykatësve nga të gjitha komunitetet që nuk janë shumicë për të gjithë territorin e RMV-së.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA