Drin Meturi e çon amanetin e babait dëshmor në vend, diplomon si ushtarak në Amerikë

Autori

Autori

Portali Tetova

February 23, 2024, 06:02

Për familjen Merturi nga Klina sot ka qenë ditë me emocione të përziera.

Drin Merturi ka avansuar profesionalisht në ushtrinë e Kosovës duke marrë shkollim profesional në SHBA.

Drini është djali i dëshmorit të kombit, Ilir Merturi që flijoi jetën në luftën çlirimtare për lirinë e Kosovës.

Drin Merturi ka diplomuar sot për Trajnin Bazik si Oficer i Këmbësorisë. Ceremonia e diplomimit është mbajtur në bazën Fort Moore në Georgie të Amerikës.

Për të respektuar veprën e babait dhe luftën çlirimtare, Drini parakaloi në bazë edhe me flamurin e UÇK-së./Indeksonline

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA