728 x 94

Ekskluzive nga Fronti Europian: Arianit Hoxha në zonën 6, Bastri Bajrami në zonën 2 zgjedhore

Autori

Autori

Portali Tetova

March 23, 2024, 03:03

Televizioni KLAN Maqedoni ka mësuar ekskluzivisht nga rradhët e Frontit Europian të prirë nga Bashkimi Demokratik për Integrim, që edhe Partia Demokratike Europiane – PDE do të jetë pjesë e Frontit Europian, teksa të hënën në ora 12:00 në Tetovë do ta firmosin marrëveshjen e koalicionit bashkë me Partinë Demokratike Shqiptare PDSH të Menduh Thaçit dhe Lëvizjes Populli të Skender Rexhepit – Zejdi.

Sipas informacioneve të siguruara, Arianit Hoxha, Kryetar i PDE-së, rreshtohet i njëmbëdhjeti në zonën zgjedhore gjashtë, ndërsa Bastri Bajrami i pesti në zonën e dytë zgjedhore, siç raportoi kohë më parë Klan Maqedoni.

Mbrëmë në Debat Plus me Ermal Pandurin në Klan Maqedoni, Menduh Thaçi tha se PDSH do t’i bashkohet Frontit Europian, si alternativë më e mirë për vazhdimin e rrugës europiane të vendit.

Rikujtojmë se të hënën, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti së bashku me Kryetarin e Lëvizjes Populli, Skender Rexhepi-Zejd, firmosen marrëveshjen e koalicionit, me ç’rast filloi themelimi i Frontit të madh Europian në të cilin pritet të rreshtohen edhe parti të komuniteteve tjera në vend.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos
IMG_7429
VLEN hap edhe dy shtabe në Reçicë të Vogël, interesimi i jashtëzakonshëm i aktivistëve
IMG_7419
Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

DIASPORA