Maqedoni

EVN do të ndërpret energjinë elektrike në Tetovë për shkak të rrezikut nga goditjet elektrike pas motit të keq

Autori

Autori

Portali Tetova

June 23, 2024, 04:06

EVN do të ndërpresë energjinë elektrike rrugë pas rruge dhe lagje pas lagjeje në Tetovë për të shmangur rrezikun nga goditjet elektrike që mund të ndodhin pas motit të keq që goditi qytetin pasditen e sotme. Më herët, nga ana e Zjarëfiksëve Tetovë përmes Qendrës për Menaxhimin e Krizave (QMK) u kërkua të ndërpritet energjia elektrike në të gjithë qytetin.

Moti i keq, i shoqëruar me shi, rrufe dhe erë të fortë, zgjati rreth 40 minuta. Sasia e madhe e ujit shkaktoi përmbytje në oborret dhe bodrumet e më shumë se pesëdhjetë shtëpive dhe objekteve në pjesët më të ulëta të qytetit, tha drejtori i Qendrës për Menaxhimin e Krizave, Stojançe Angellov.

Era e fortë dhe breshëri shkaktuan dëme në kulturat bujqësore dhe pemët frutore, si dhe dëme në zonat urbane (çati të dëmtuara, shtylla ndriçimi, strehë të plastifikuara, automjete etj.).

Në numrin 112 janë regjistruar më shumë se 200 raportime për dëme. Ka raportime edhe për dëme në automjete, përfshirë xhama të thyer të automjeteve në lëvizje në autostradën Shkup – Tetovë, veçanërisht në pjesën e komunës së Zhelinës.

Dëmet do të vlerësohen më tej.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB
Screenshot-23-696x436
Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës

DIASPORA