Maqedoni

Fazliu: Fronti Europian teatër i atyre që më mirë ‘vdesin’ sesa t’i lëshojnë kolltuqet!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 22, 2024, 02:04

Ish deputeti Bekim Fazliu ka adresuar akuza ndaj Frontit Europian ku sipas tij kërkojnë vota nga shqiptarët e ende janë me Vuçiqin dhe Ballkanin e Hapur.

Ja postimi i plotë:

“Kujt ia kishe marrë mendja, ë!
Edhe 2 ditë janë ZGJEDHJET! Kryeministri i parë tekno- historik i Frontit, ministri i Punëve të Jashtme që garon për të Parin President, bashkë me të gjithë ‘Horrat’ e tjerë, edhe në këto ditët e fundit kur kërkojnë votat tona simbolike, akoma janë me Vuçiqin në “Ballkanin e Hapur”! Burgjet akoma janë të mbushura me shqiptarë të pafajshëm! Akoma nuk ka zgjidhje për statusin e ish-ushtarëve të UÇK-së! Nxënësit shqiptarë në Çashkë, akoma nuk mund të mësojnë në gjuhën shqipe. Mungon Abetarja e unifikuar, tekstet shkollore vazhdojnë të ofendojnë shqiptarët. Akoma jemi populli 20%! Vazhdon eksodi i shqiptarëve nëpër botë. Vazhdon rritja e çmimeve, sigurimi i idares po bëhet çdo ditë e më i vështirë. Vazhdon të shtohet fukarrallëku!

Kjo është e vërteta e vetme! Gjithçka tjetër është teatër! Teatër i atyre që kanë vjedhur miliona, teatër i atyre që më mirë ‘vdesin’ sesa t’i lëshojnë kolltuqet! Më qartë dhe më pastër se kaq, nuk ka ku shkon! Boll më!

P.s Kur jemi te numrat. Ju jeni mjeshtër të PR-it të lavdeve! ASGJË s’është sheshi për ju! JU 400 mijë i keni degendisur nëpër botë dhe nuk e bëni aq të madhe! Me qindra i keni futur burgjeve edhe pse janë të pafajshëm, e as që ju bëhet vonë! Për ju është gjëja më e thjeshtë t’i nxjerrni ‘Rrogëtarët’ në Shesh!l” – shkruan në facebook ish deputeti Bekim Fazliu. /tetova1/

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA