Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit

Autori

Autori

Portali Tetova

February 21, 2024, 06:02

Sot më 21 shkurt 2024, me rastin e vizitës së delegacionit të lartë të Dijanetit të Republikës së Turqisë i autorizuar nga Kryetari i saj Prof. Dr. Ali Erbash në përbërje të Z. Kadir DİNÇ
Nënkryetari i Dijanetit për Çështjet Fetare, Z. Bünyamin Kahraman.

Drejtor i Përgjithshëm i Shërbimeve të Menaxhimit të Dijanetit
dhe Z Salih GÖR drejtor i Drejtorisë së Përgjithshme dhe Marrëdhënieve me Jashtë Dijanetit dhe Shef i Departamentit të Vendeve Euroaziatike pas takimit në Kabinetin e Reisul Ulemasë konfirmuan vazhdimin e punëve në ndërtimin e Xhamisë së Tophanes në Shkup dhe bashkërisht vizituan objektin për të parë dhe përcjellë vazhdimësinë e punëve. Njiherit u takuan me realizuesit e punimeve dhe mbetën të kënaqur me intenzitetin e realizimit të ndërtimit të Xhamisë.

 

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek

DIASPORA