Garip Kaba: Struga, surprizë që do t’i jap goditjen përfundimtare pushtetit!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 27, 2024, 07:03

Më 8 maj votuesit shqiptarë me mbështetjen e fuqishme për opozitën shqiptare të kurorëzuar në koalicionin VLEN, do ta dërgojnë përfundimisht BDI-në e Ahmetit në opozitë. Ky është konstatimi i Garip Kabës, themeluesi të ASH-së dhe një nga shtyllat e kësaj partie nën drejtimin e Arben Taravarit.

Në intervistë për Alsat, Kaba shtoi se rezultati zgjedhor në Strugë do të jetë befasi për pushtetin sepse pikërisht në Strugë do ta pësojnë, sipas tij, goditjen nga votuesit opozitarë.

“Dua t’ju them se do t’i zhgënjej të gjithë ata që mendojnë se do ta kenë të lehtë për Strugën dhe jo vetëm. Për Strugën dhe gjithë zonën numër 5, do të kenë një surprizë të këndshme që do të kurorëzohet me një fitore bindëse për opozitën shqiptare. Këtë surprizë mesiguri se qytetarët do të mund ta vërejnë më konkretisht në ditën e zgjedhjeve”, deklaroi Garip Kaba në një intervistë për Alsat.

Themeluesit e ASH-së në Strugë, siç thotë Garip Kaba, nuk janë me Ziadin Selën, por në Aleancën e vërtetë dhe me Arben Taravarin.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA