Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit

April 24, 2024, 09:04

Artan Grubi nga BDI në TV21 njoftoi se nesër Fronti Europian me fillim nga ora 13:00 në Çair do të mbajë konferencë për shtyp ku do të kërkojë dorëheqjen e liderëve të VLEN. Grubi tha se do të kërkojnë nga liderët e opozitës shqiptare të tregojnë noterin ku kanë dorëzuar dorëheqjet.

Grubi da deklaruar se i kërkon dorëheqje të menjëhershme Arben Taravarit, Izet Mexhitit, Bilall Kasamit, Afrim Gashit dhe kryetarit të Zhelinës Blerim Sejdiu për humbje në shtëpi të veta, por nuk e përmendi kryetarin e komunës së Tearcës, Nuhi Neziri njëherit edhe kryetar i degës së BDI-së që humbi në komunën e vet dhe i shkaktoi BDI-së humbjen e parë në këtë komunë.

“Nga kjo studio dua të ia kërkoj dorëheqjen e menjëhershme Izet Mexhitit për humbjen spektakolare në Çair, Arben Taravarit për humbjen në shtëpinë e vet në Gostivar, Bilall Kasamit për humbjen në Tetovë, Afrim Gashit…nuk di ku ka humbur, edhe atij kryetarit të komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiut, edhe atij, për humbjen spektakolare në Zhelinë”, tha Grubi në TV21.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA