Hazbi Lika kundër BDI-së, kordinim me Izet Mexhitin

Autori

Autori

Portali Tetova

April 23, 2024, 04:04

Hazbi Lika, një figurë e njohur politike në Tetovë, ka marrë një hap të rëndësishëm në skenën politike duke ndryshuar qëndrimin e tij një ditë para zgjedhjeve.

Ai ka vendosur të mos mbështesë më BDI-në dhe në vend të kësaj ka zgjedhur të përkrahë Koalicionin VLEN. Ky veprim mund të ketë ndikim të madh në dinamikën politike lokale dhe reflekton ndryshimet e vazhdueshme në politikën e Maqedonisë së Veriut.

Në një postim në Facebook nga koordinatori i LD, Muhamed Ameti, është theksuar se Hazbi Lika, i njohur si Komandant Çelë, ka qenë dhe vazhdon të jetë i palëkundur në shërbimin e tij ndaj luftëtarëve, qytetarëve dhe popullit shqiptar. Ky koment vjen në kontekstin e një takimi që mund të ketë rëndësi politike ose sociale për komunitetin shqiptar. /tetova1/

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA