Huduti për hoxhën që u martua me një 24-vjeçare: Nuk ka bërë asnjë krim (VIDEO)

Autori

Autori

Portali Tetova

April 12, 2024, 01:04

Huduti për hoxhën që u martua me një 24-vjeçare: Nuk ka bërë asnjë krim (VIDEO)

Publikuar 15:24 12 Prill, 2024

Në emisionin Kosova Today sot në Klan Kosova është debatuar për poligaminë, në veçanti për hoxhën Vesim Avdiu, i cili në martesën e dytë është martuar me një vajzë 24-vjeçare.

Në lidhje me këtë ka folur islamologia, Ikgballe Huduti, e cila tha se në bazë të fesë, hoxha nuk ka bërë asnjë krim.

“Këto gjymtyrët politike dhe fetare fshihen disa skena më të dhimbshme. Këtë rast për mendimin tem nuk ka pse të përjashtohet nga xhamia, është një problematik tjetër, mund t’i ketë rrënjët diku ma të thella dhe më të rrezikshme për shoqërinë tonë shqiptare”, u shpreh Huduti.

“Nuk duhet përjashtuar. Nga aspekti fetar ai nuk ka bërë asnjë krim, apo siç themi ne, zina”.

Në lidhje me rastin është deklaruar edhe babai i vajzës 24-vjeçare, i cili tha se do të ndërrmarrë iniciativa të tjera.

Ai deklaroi se hoxha nuk e ka kthyer vajzën, teksa tregoi që kanë kontaktuar me të.

“Përsëri do të marrë iniciativa për ta larguar, ka bërë tradhti ka bërë rrena, shpëlarje çikës”, tha ai.

Mos e humb

IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit

Më shumë nga kategoria

IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
azizi
Azizi i Besës: Tani që ju është harxhuar karburanti, flasin për të kuqen
vlen-
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
Bereqeti-Vetura
30 vite kontriboi për kompaninë, pronari i kompanisë "Bereqeti" i ndan veturë dhuratë për ditëlindje
IMG_8972
Albin Kurti takoi liderët e koalicionit VLEN: Është hera e parë që opozita shqiptare arrin mbi 100.000 vota
IMG_8965
Qytetarët ankohen për shtrenjtimet, paga mesatare nuk i mbulon shpenzimet
IMG_8964
Ali Ahmeti: Ne nuk duhet të hapim front me Greqinë dhe Bullgarinë, as front mes shqiptarëve dhe maqedonasve

DIASPORA