Maqedoni

Ilir Hasani: Misioni i bllokut shqiptar është që ta dërgojë Maqedoninë në BE

Autori

Autori

Portali Tetova

April 3, 2024, 07:04

Mjeku Ilir Hasani, në emisionin “Intervistë në SHENJA”, tha se teza e tyre Jo Rusisë, dhe Po Evropës, është shumë reale, objektive, dhe shfaq një orientim politik.

Ai tha se është një gjë të cilën dëshirojnë ta potencojnë.
“Vetëm dëshirojmë ta theksojmë orientimin tonë dhe rrugë veprimin tonë të cilin e kemi bërë viteve të fundit, ta potencojmë se tani është koha që duhet shtetin tonë ta ngrehmi, dhe kjo është misioni i bllokut shqiptar që nesër do të jetë në qeveri.

Shpresoj që nuk ka shqiptarët që nuk do të kishte me bo maksimumin që ta ngrejë Maqedoninë në Evropë”, tha Hasani.
Hasani tha se ata e kanë dëshmuar se kanë orientim të pastër Europian këto 22 vite dhe këtë e dëshmon edhe miqësia me SHBA-të.

“Nuk ka të bëjë asnjë element e cila e ve në dyshim këtë orientim të pastër pro evropës dhe SHBA-së, dhe mendoj se gjithmonë si partner kemi qenë afër tyre, por edhe ato afër nesh”, tha mes tjerash Hasani.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë

Më shumë nga kategoria

449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
Adnan-Azizi-768x463-1
Azizi: Imagjinoni deri ku shkon injoranca, hipokrizia dhe pafytyrësia e DUI-stave! Kërkojnë mbylljen e kazinove!
merko
Akuza ndaj Merkos dhe 10 personave të tjerë për krim urbanistik
-1200-630-arta-kabashi-726348369854740484565-696x3921-1-1709194693
Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas ”BBV”: M’i ka ndezur …
snopce-elmi
Snopçe: Deputetët e Selës mbështetën ligjin e Artan Grubit për lojërat e fatit! (Video)
IMG_2225
Adina Osmani nga Universiteti i Tetovës, fituese e çmimit “Unaza Inxhinierike”
IMG_2223
Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

DIASPORA