Incidenti në Haraçinë/ Policia në kërkim të autorit që plagosi dy persona

Autori

Autori

Portali Tetova

April 2, 2024, 12:04

MPB-ja është në kërkim të sulmuesit që plagosi dy persona në Haraçinë të Shkupit.

Inspektimi i punëve ndërtimore në Haraçinë për pak të kishte epilog fatal për kreun e Komunës së Haraçinës, Ridvan Ibraimi.

Me pushkë automatike ishte shtënë në drejtim të tij por fatmirësisht ai ka kaluar pa lëndime. Në këtë incident të armatosur plagosen dy persona tjerë.

Vozitësi i Kryetarit të Komunës ishte transferuar menjëherë në urgjencë me plagë në krahëror dhe ndaj tij ishte kryer intervenimi kirurgjik. 21 vjecari Advan Ajdini nuk ka rrezik për jetën – njoftuan nga Klinika.

Prokurori kujdestar publik i PTHP – Shkup, ka bërë ekspertizë në vendngjarje dhe ka dhënë urdhër për grumbullimin e gjurmëve dhe për kryerjen e ekspertizave përkatëse. Gjithashtu do të kontrollohen edhe kamerat e sigurisë.

Derisa po zbardhen motivet e sulmit, Bashkësia e Njësive të Vetadministrimit Lokal ka bërë thirrje që institucionet kompetente t`i ndërmarrin të gjitha masat e nevojshme për zbardhjen e rastit.

“Bëhet fjalë për praktikë të dhunshme të shprehjes së pakënaqësisë nga puna e Kryetarit të Komunës. Nuk është hera e parë që në vendin tonë të cënohet jeta e Kryebashkiakut gjatë kryerjes së obligimeve të punës. Kërkojmë që institucionet kompetente t`i ndërmarrin të gjitha masat për zbardhjen e rastit, me qëllim që raste të këtilla kurrë të mos përsëriten” thonë nga BNJVL.

Arsyet e sulmit të armatosur për momentin mbeten të paqarta, por supozohet se bëhet fjalë për një kontest të mëhershëm pronësor.

Para dhjetë muajve Kryetari i Komunës së Haraçinës kishte denoncuar kërcënime nga një bashkëfshatar, pas cka policia kishte arrestuar një 69 vjecar.

Pas këtyre kërcënimeve, Komuna e Haraçinës, gjatë majit të vitit të kaluar “mbylli” objektin komunal dhe administratën për shkaqe sigurise.

Sipas njoftimeve, Kryebashkiaku Ibraimi ishte kërcënuar edhe para dy muajve dhe rastin e ka denoncuar në polici.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA