Maqedoni

Ish-ushtar i UÇK-së i bashkangjitet Lëvizjes BESA

Autori

Autori

Portali Tetova

April 5, 2024, 03:04

Kryetari i komunës së Tetovës Bilall Kasami ka prezantuar një prurje të re në parti.

Kasami e ka prezantuar sot si pjesë të Lëvizjes BESA, Ish-ushtarin e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Medi Veseli

“Vlerat profesionale dhe kombëtare gjithmonë duhet të jenë prioritet kryesor. Andaj Lëvizja BESA tashmë njihet si fole në të cilën mblidhen të gjithë figurat më të shquara si në aspekt profesional ashtu edhe në aspektin kombëtar.

Ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Medi Veseli nga sot e tutje do të jap kontributin e tij në KALANË e SHPRESËS dhe të DINJITETIT.

Si nxënës i shkollës së mesme, Mediu ka marrë pjesë në të gjitha aktivitetet për themelimin e Universitetit të Tetovës. Më pas iu bashkua edhe UÇK-së. Pasi e kreu obligimin kombëtar si ushtar i UÇK-së, Ai vazhdoj të punoj për të ardhmen e shëndosh të rinisë. Për 18 vite me radhë punon si mësimdhënës. Po ashtu, për dy mandate (2013-2021) ka qenë këshilltar në Këshillin Komunal të Komunës së Bërvenicës.

Mediu tani do të jetë pjesë e Lëvizjes BESA, sepse ja VLEN për NDRYSHIMIN që vjen!”, ka shkruar Kasami.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
IMG_9452
Një tërmet me intesitet 2.4 ballë dridhi Maqedoninë e Veriut
IMG_9448
Apasievi kundër Gashit, Mickoski: Apasievi nuk i’a vlen të komentohet!
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së

DIASPORA