Izet Mexhiti: Incidentet pasojë e politikës së Ali Ahmetit përçaj e sundo!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 4, 2024, 09:04

Në edicionin e lajmeve qëndrore të TV ALSAT M mysafir ishte kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti, i cili mes tjerash tha: “Një prej faktorëve që Ali Ahmeti është gjatë në qeveri është se i është përmbajtur maksimës përçaj e sundo, tash është nervoz me veprimet dhe qëndrimet, edhe ai edhe rrethi i tij, sepse nuk arriti ta përçajë opozitën shqiptare.”

Sipas tij, është hera e parë që Ahmeti futet në zgjedhje me opozitë të konsoliduar, opozitë të bashkuar, opozitë me një platformë, një program.

“Tjetra është se jo vetëm qeverinë, por edhe BDI-në Ali Ahmeti e ka mbajtur me këtë maksimë përçaj e sundo. Nëse i merrni dhe analizoni 34 degët e BDI-së, çdo degë ka minimum nga dy fraksione, dy pale, Tetovës që ju ka frigu më shumë e ka mbajt me 5-6 fraksione, pra përçaj e sundo, sepse ideja e Ali Ahmetit është e njejtë, edhe në Haraçinë, edhe në Çair, edhe në Kumanovë, dmth përçaj e sundo, mos të merren me politikat lartë dhe me Ali Ahmetin, por merren mes vete, dhe i merr votat e dy palëve, prandaj ndodhi vrasja në Kumanovë me komandant Shqiponjën, për të njejtën arsye ndodhi edhe vrasja e dytë në Kumanovë, kjo është hera e tretë që ndodh në Haraçinë, dhe s’është hera e parë, sepse incidentit i parapriu rrahje në komunë, u bë thirje për ta menaxhuar situatën, por Ahmetit dhe atyre përreth nuk ju konvenon unifikimi se atëherë do merren me qendrn. Kështu do të meren me veten dhe këto janë pasoja të politikave të gabushme dhe jonjerëzore të Ali Ahmetit”, deklaroi Mexhiti.(INA)

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President

DIASPORA