“Ju e keni vendin te baba Ali”, Duraku flet për takimin që kishin me Erdoganin në Turqi

Autori

Autori

Portali Tetova

April 2, 2024, 12:04

Sadulla Duraku nga BDI, në Click Plus në TV21 tha se ideja e Frontit Europian daton shumë më herët, po që nuk është realizuar.

Si shembull duraku përmendi takimin në vitin 2007 që kishin në Turqi bashkë me Ali Ahmetin, ku sipas Durakut, partive turke në Maqedoni u është thënë që të bëhen pjesë e një koalicioni me BDI-në, por që po këta parti, sipas Durakut ndërruan mendje.

“Në 2007 ne kemi qenë në Turqi, unë, Ali Ahmeti, Aziz Pollozhani, Nevzat Bejta, kemi qenë edhe në takim te Erdogani, kanë qenë edhe turqit edhe u kanë thënë ju e keni vendin te Baba Ali, kur erdhën këtu, ndërruan, nuk erdhën, me zor nuk e marrim askënd”, tha mes tjerash Duraku.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA