Maqedoni

Kandidatët e LSDM-së prezantojnë programet e tyre

Autori

Autori

Portali Tetova

June 15, 2024, 03:06

Katër kandidatët për kryetar të LSDM-së filluan me shpalosjen e programeve të tyre para anëtarëve të LSDM-së. Venko Filipçe, Sllavjanka Petrovska, Jovan Despotovski dhe Aleksandar Bajdevski garojnë për të kryesuar me partinë pas debaklit zgjedhor. Filipçe tha se ka ardhur koha që qytetarëve t’i japim vepra dhe jo veç fjalë, pasi në premtime boshe më nuk beson askush. Petrovska ndërkohë tha se reforma në LSDM duhet të ndodh duke bërë vetting të brendshëm të kryesisë dhe funksionarëve partiak.

Despotovski ka deklaruar se në rast se vjen në krye të LSDM-së do të kërkon nga oponenti politik të ofrojë zgjidhje mbi ndryshimet kushtetuese dhe të mos hiqet dorë nga vazhdimësia e rrugës euro integruese.

Nga ana tjetër, Bajdevski tha se LSDM-ja duhet të kthehet në themelet ideologjike të lirisë, demokracisë, solidaritetit dhe barazisë duke shtuar se kjo do të jetë e mundur vetëm me luftë të pa kompromis për ruajtjen e ideologjisë së partisë.

Zgjedhjet për kryetar të LSDM-së mbahen më 30 qershor./Alsat.mk

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
452518931_1265767194697996_8406614727011396292_n
Sedat Sulejmani mer detyrën në Ministrinë e Kulturës
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB

DIASPORA