Lajme

Kasami: BDI është fajtore pse shqiptarët nuk arritën të dërgojnë kandidat shqiptar në raundin e dytë

April 24, 2024, 08:04

Mirëmbrëma Votues të Ndryshimit, votues të VLEN-it
Në fillim të fjalës sime, më lejoni të falënderoj të gjithë qytetarët që votuan sot kandidatin tonë presidencial.

Si fillim dua të theksoj, ne jemi fituesit e votës shqiptare. BDI-ja ka blerë votat e komuniteteve dhe shtresave të rrezikuara shoqërore.


VLEN është përfaqësuesi i vetëm legjitim i shqiptarëve në këto zgjedhje dhe në qeverinë e ardhshme. BDI, edhe me këto rezultate, nuk nxjerr deputetë shqiptarë.


BDI-ja me këtë sjellje e humb legjitimitetin politik të flasë në emër të shqiptarëve.
Prandaj, në zgjedhjet e 8 majit ne do të fitojmë. Do ta përmbysim me mjete demokratike rezultatin që sot BDI e mori me metoda kriminale.
I përgëzoj votuesit dhe aktivistët e VLEN për votën dhe punën dinjitoze dhe vullnetin e shprehur lishëm, që treguan se ne jemi një opsion demokratik që vlerëson vlerat e BE-së.
E rëndësishme të kuptohet se edhe ky rezulltat po të përkthehet në mandate deputetësh është diferencë e vogël dhe me angazhimin e madh për NDRYSHIM , ne do ta kthejmë këtë situatë në fitore të VLEN
BDI arriti të shkatërrojë mundësinë që presidenti i parë shqiptar të zgjidhet tash në vitin 2024. Nëse do të donin vërtet që presidenti i shtetit të ishte shqiptar, do të ishin koordinuar me ne për të patur një kandidaturë të vetme shqiptare. Përveç kësaj, BDI do të shkruhet me shkronja të zeza në historinë e re politike si një parti që punon kundër çështjes shqiptare për hir të mbrojtjes së kriminelëve nga radhët e saj, pa hequr dorë nga të gjitha metodat kriminale.


Ia VLEJTI sot dhe do ia VLEN edhe më shumë me 8 maj!

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_9452
Një tërmet me intesitet 2.4 ballë dridhi Maqedoninë e Veriut
IMG_9448
Apasievi kundër Gashit, Mickoski: Apasievi nuk i’a vlen të komentohet!
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së

DIASPORA