Kasami nga Zhelina: Premtojmë autonomi të plotë për komunat shqiptare

April 16, 2024, 08:04

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në tubimin në Zhelinë, ka thënë se me ardhjen e VLEN në Qeveri, komunat do të kenë mbështetje më të madhe për zhvillim si dhe autonimi të plotë të tyre.


“Ne në këto zgjedhje kemi dalë që të ofrojmë zhvillim ekonomik, të rrisim mirëqënien e qytetarëve që komunat tona ti bëjmë më të zhvilluara. Ne kemi dalë që në këto zgjedhje të ofrojmë një decentralizim të mirëfilltë dhe një autonomi të plotë për komunat tona, sepse ne treguam me Tetovën, me Zhelinën, me Gostivarin me Çairin e gjith andej, që kemi udhëheqës që dinë tu shërbejnë banorëve dhe qytetarëve të tyre”, ka deklaruar kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.


Ai ka theksuar se VLEN e kërkon besimin e qytetarëve që të mund të ketë më shumë decentralizim, më shumë autonomi lokale, që pushteti tu rikthehet qytetarëve, e që rinisë ti kthehet shpresa.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA