Këta janë dy të plagosurit sot në Haraçinë

Autori

Autori

Portali Tetova

April 1, 2024, 02:04

Të shtënat me kallashnikov në drejtim të kryetarit të Haraçinës, Ridvan Ibraimi, kanë ndodhur në momentin kur ky i fundit – i shoqëruar me tre-katër persona, kishte dalë për të inspektuar punimet e bekatonizimit të trotuarit në rrugën kryesore që të shpie për në sheshin e Haraçinës, shkruan gazeta KOHA.

Dy të lënduarit, Eshtref S. dhe Advan. A (djali i shoferit të kryetarit Ibrahimi) i janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjike – i parti në Spitalin “Shën Naumi i Ohrit”, ndërsa i dyti në Klinikën “Nëna Terezë” në Shkup. Që të dy në Haraçinë njihen për djem të urtë, të respektueshëm dhe familjarë.

Se Ibraimi ka qenë cak i sulmit, e ka konfirmuar edhe ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski. “Cak i sulmit të armatosur sot në Haraçinë ka qenë kryetari i Komunës së Haraçinës, Ridvan Ibraimi. Nga shkëmbimi i zjarrit është plagosur djali i shoferit të tij, i cili momentalisht i është nënshkruar ndërhyrjes kirurgjike në kompleksin klinik ‘Nënë Tereza’. Ndërkohë që 39-vjeçari E.S., i plagosur në kraharor, po kurohet në spitalin ‘Shën Naumi i Ohrit’ në Shkup”, ka thënë Toshkovski për mediat.

Në ndërkohë, banorë të Haraçinës të cilët kanë qenë në vendngjarje kur ndodhën gjuajtjet, thonë për gazetën KOHA se bëhet fjalë për persona e njëjtë, të cilët vitin e kaluar, të armatosur ishin furu dhunshëm në zyrat e komunës dhe e kishin rrahur kryetarin Ridvan Ibraimi. Gjatë tërë ditës, Haraçina ka qenë e bllokuar nga patrulla të shumta policore, ndërsa kërkimi i autorëve të incidentit të armatosur janë kërkuar edhe nga ajri – me helikopterë policor. (koha.mk)

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA