Kovaçevski: Fronti Evropian nuk bëhet pa flamuj të BE-së?!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 27, 2024, 04:04

Oponentët politik të mos kultivojnë iluzione se LSDM-ja do të heq dorë nga “beteja” për zgjedhjet parlamentare dhe rrethin e dytë të presidencialeve – tha gjatë tubimit parazgjedhor në Komunën Qendër të Shkupit, lideri I LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, duke përsëritur vendosmërinë për të ardhmen evropiane të Maqedonisë së Veriut.

1180×200
Por, Kovaçevski kishte edhe një mesazh për Frontin Evropian. Duket se nuk i ka pëlqyer ikonografia gjatë tubimeve parazgjedhore të këtij koalicioni.

“Dua t`i dërgoj një mesazh Frontit Evropian. Nuk bëhet fronti evropian pa asnjë Flamur të BE-së dhe me thirrje nga një kohë anakronike para 23 viteve. Evropa është e ardhmja kurse thirrjet I takojnë së kaluarën. Këto shkëndija që këtyre ditëve I shohim midis VMRO-së dhe BDI-së, mund që të nxisin tensione që i mbuluam në të kaluarën”– tha Kovaçevski.

Ndryshe, eksponentë të lartë të LSDM-së, përmes press-konferencave para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut kanë përkujtuar 7-vjetorin e ngjarjeve të përgjakshme dhe janë zotuar se nuk do të lejojnë të përsëriten skena të tilla.

“Nuk hoqëm dorë më 27 Prill dhe nuk do të heqim dorë më 8 maj” – ka qenë zotimi i LSDM-së. /tvklan.mk/

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA