728 x 94

Kryeministri Xhaferi dhe Ramiz Lladrovci priten në Odën e Jasharajve dhe bëjnë homazhe në Prekaz

Autori

Autori

Portali Tetova

March 6, 2024, 07:03

Kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Talat Xhaferi bashkë me kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovcin, janë pritur nga Rifat Jashari, vëllai i madh i Komandantit legjendar Adem Jashari, më pastaj kanë bërë homazhe dhe vendosen buqeta me lule në Memorialin e Jasharajve në Prekaz.

“Ky nderim për Epopenë e UÇK-së dhe Familjen Jashari, nga personalitetet qendrore e lokale, të shqiptarëve kudo jetojnë, dëshmon se janë të njëjtat vlera dhe përkushtim për të kaluarën, të tashmen dhe për rrugën e mëtejme brenda vlerave euro-atlantike”, ka deklaruar Lladrovci.

Postimi i plotë:

Me kryeministrin e parë shqiptar të Maqedonisë së Veriut dhe mikun tim, Talat Xhaferin, për nder të Epopesë së UÇK-së, takuam Bacën Rifat, në Kullën e Jasharajve, me ç’rast u cek rëndësia dhe pesha historike e kësaj Epopeje dhe Komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjës Jashari, për Kosovën dhe kombin.

Kurora me lule vendosëm pranë Memorialit të Jasharajve dhe bëmë homazhe duke shprehur nderim dhe përkulje para veprës së tyre të jashtëzakonshme, përkulje me nderim për të gjithë dëshmorët e kombit, vepër e cila i dha udhë vullnetit qytetar të shqiptarëve për liri e barazi në trojet e veta. Ky nderim për Epopenë e UÇK-së dhe Familjen Jashari, nga personalitetet qendrore e lokale, të shqiptarëve kudo jetojnë, dëshmon se janë të njëjtat vlera dhe përkushtim për të kaluarën, të tashmen dhe për rrugën e mëtejme brenda vlerave euro-atlantike.

Lavdi Komandantit legjendar Adem Jashari dhe Familjes Jashari! Lavdi Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA