KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

Autori

Autori

Portali Tetova

March 4, 2024, 04:03

Abdush Demiri nga sot është anëtari i shtatë i Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ). Demiri bëhet anëtar i KSHZ-së pasi para disa muajsh posti u lirua pas emërimit të Krenar Llogës ministër i Drejtësisë.

Demiri u zgjodh anëtar i KSHZ-së javën e kaluar kur deputetët votuan “pro” vendimit në seancën e 145-të të Kuvendit.

Në deklaratën e sotme solemne të Abdush Demirit si anëtar i KSHZ-së, të cilën e dha para kryetarit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Jovan Mitreski dhe Sekretares së Përgjithshme, Cvetanka Ivanova, tha se do t’i kryej detyrat e tij në përputhje me me Kodin Zgjedhor.

“Pas një procesi të gjatë njëvjeçar, më në fund opozita shqiptare ka përfaqësuesin e saj në KSHZ. Nuk e dimë se pse ky proces zvarritej, edhe pse me ligj ishte rezervuar opozitës shqiptare”, tha Demiri.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA