Maqedoni

Më 1 maj LSM në protestë për të drejtat e punëtorëve!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 23, 2024, 01:04

Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë njoftoi se më 1 maj do të protestojnë për të drejtat e punëtorëve. I ftuan të gjithë punonjësit dhe sindikatat që t’i bashkohen protestës. Kryetari i LSM-së Sllobodan Trëndafilov tha se do të kërkojnë kthimin e shpenzimeve të transportit dhe ushqimit, e drejtë kjo që, sipas tij, e kanë humbur në vitin 2009. Gjithashtu tha se do të kërkojnë rritjen e pagave në 100 ditët e para të qeverisë së ardhshme.

“Ne punëtorët për këto arsye jemi dakorduar më 1 maj të dalim në një protestë të punës që do të fillojë në ora 11 para shtëpisë së punëtorëve deri te Kuvendi, Oda Ekonomike dhe do të mbarojë para Qeverisë që do t’i shpalosim porositë për pakënaqësitë që kemi. Që ata të cilët presin për të vendosur për ta, duhet të bëhet më shumë dhe duhet të kujdesen më shumë për punëtorët”, pohoi Sllobodan Trëndafilov, kryetar i LSM-së.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA