Menduh Thaçi: Nesër nuk vij në Shkup dhe nuk vo...

Menduh Thaçi: Nesër nuk vij në Shkup dhe nuk votoj ministrat e Selës

Autori

Autori

Portali Tetova

February 8, 2024, 06:02

Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në një prononcim për TV21 ka bërë të ditur se nesër nuk do të vijë në Shkup.

Kësisoj, ai ka zbuluar se edhe nuk do të votojë për shkarkimin dhe emërimin e ministrave të rinj.

Në prononcim Thaçi ka potencuar se “nuk do të votojë për ministrat e Ziadin Selës”.

“Unë nesër nuk vij dhe nuk votoj ministrat e Selës”, tha Thaçi.

Kujtojmë se Sela pati krijuar fraksion brenda PDSH-së, si shenjë pakënaqësie ndaj politikave të Thaçit me emrin Lidhja për Reforma në PDSH, i cili më pas kaloi në subjekt politik me emrin Aleanca për Shqiptarët./TV21

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
431185269_778913454269262_405676716889227549_n
Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm
7308C127-A9D6-48B0-9ACA-2E63C57A36C9-696x396
Si e mbajti të fshehur 3 muaj? Kallashi bëhet nënë e një djali
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit

DIASPORA