Mexhiti: Blerim Bexheti kërcënon koordinatorin tonë në Saraj

Autori

Autori

Portali Tetova

April 3, 2024, 07:04

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti në një intervistë për Alsat tha se nga frika e humbjes së zgjedhjeve, BDI ka filluar me presione dhe shantazhe ndaj qytetarëve. Në këtë drejtim Mexhiti tha se Blerim Bexheti mbrëmë nëpërmjet telefonit ka kërcënuar koordinatorin e tij me prishjen e shtëpisë në Matkë.

“Ajo që e shoh, tash kanë mjaftueshëm pare të zeza, pare të kazinove, e ndjejnë humbjen në teren dhe kanë filluar se si ti blejnë votat, si të joshin dikë me para të kazinove, si ti falsifikojnë zgjedhjet, apo kur nuk munden me joshje shkojnë me presione siç ishte rasti mbrëmë me një koordinator timin që me presione e merr z.Bexheti dhe me shantazh se do t’ia prish shtëpinë në Matkë nëse nuk del në fotografi me të, ja jep në telefon Ali Ahmetin, Bujar Osmanin. Kjo flet se nuk është më fryma e dikurshme e BDI-së por më shumë frymë Thaçiste, frymë e Sasho Mijallkovit, pra janë në gjendje gjithçka të bëjnë, por harrojnë se porosia jonë është që zgjedhjet duhet të jenë të qeta, paret mund tua merrni, por vota është e fshehtë, edhe në presione ua bëni rrafsh, mbani qëndrimin tuaj, bindjen tuaj edhe rezultati në fund do të jetë befasues për ne edhe për ata. Kam intuitën se në këto zgjedhje do të ndodh populli që do të jenë zgjedhje identike me zgjedhjet 2016 kur atëherë ishin zgjedhje anti-Gruevski dhe tash do të jenë anti-pjesës tjetër të regjimit që ka mbet, deklaroi Izet Mexhiti, Kryetar i Lëvizjes Demokratike.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA