Lajme

Mickoski i përgjigjet Ali Ahmetit: Gurabijet dhe qumështi do të ju ngecin në fyt!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 22, 2024, 09:04

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski ia ktheu përgjigjen kreut të BDI-së, Ali Ahmeti, i cili mbrëmë nga sheshi qendror në Shkup i çoi porosi Mickoskit se të ketë kujdes se do gjejë belanë.

Ja reagimi i Mickoskit përmes një postimi:
Dje në Aerodrom dhe në Gazi Babë i bëra thirrje opozitës shqiptare të bashkohet kundër kësaj qeverie dhe shpreha synimin tim publik që menjëherë pas zgjedhjeve, që në ditën e parë, të kontaktoj me ta për bashkëpunim të përbashkët bazuar në parimet rreth të cilave ne do të bashkohemi.

Po atë ditë doli Ali Ahmeti, i cili dha një përgjigje në nervozë, më ka drejtuar sharje dhe shumë kërcënime, por duhet ta dijë se kërcënimet e tij jo vetëm që nuk më trembin, por edhe më bëjnë të qesh.

Kërcënimet vijnë nga një burrë para pensionit politik, më pak dhe i harruar, por gjithsesi me grykë të mirë, të cilën e ushtron duke kënduar në institucionet shtetërore dhe festat e partisë.

Ushqimi im i fëmijërisë ishte i rëndësishëm për Aliun, hmmm…, e çuditshme 🤔 kështu që ai përpiqet të dërgojë kërcënime me shaka. Unë do t’i përgjigjem atij! Ushqimet e mia Ali në fëmijërinë time i kanë bërë prindërit e mi me shumë dashuri dhe sakrificë për të më rritur dhe edukuar në një person që do të respektojë dhe luftojë për Maqedoninë. Por çfarë rëndësie ka? E rendesishme eshte o Ali qe ti té japësh pergjigje se me çka ke ushqyer femijët e tu, pra sot djemtë pa mjekërr që po fitojnë miliona, po blejnë Soravian, apo si e fituan ate pallat në Zajaz, që eshte si i ndonjë sheiku të Lindjes se Mesme dhe jo një politikan nga Maqedonia e varfër.

E kuptoj nervozizmin dhe panikun, sepse jeni lexuar për herë të parë dhe para humbjes. Po vjen koha për përgjigje për shumë pyetje. Ky nuk është 2001, por 2024, 23 vjet më vonë, dhe BDI e ktheve në një organizatë kriminale nga e cila vuajnë shqiptarët dhe maqedonasit. Shumë shpejt, nga sot, gurabitë dhe qumështi do të jenë për ju…”

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
IMG_9452
Një tërmet me intesitet 2.4 ballë dridhi Maqedoninë e Veriut
IMG_9448
Apasievi kundër Gashit, Mickoski: Apasievi nuk i’a vlen të komentohet!
IMG_9446
Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së

DIASPORA