Maqedoni

Miskoski: Do ta çliroj Maqedoninë nga Ali Ahmeti dhe kriminelët rreth tij

Autori

Autori

Portali Tetova

April 30, 2024, 10:04

Zgjedhjet parlamentare të 8 majit po afrohen, retorika e partive politike maqedonase she shqiptare po ashpërsohet, përcjell TV21. Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nga Gjorçe Petrovi në Shkup dërgoi disa porosi në drejtim të Ali Ahmetit dhe BDI-së, shkruan TV21. Mickoski thotë se ka pasur dy dëshira-ambicie në jetë, të cilat i ka realizuar, ndërsa thotë se e treta dëshirë është që, siç thotë ai, ta “çlirojë Maqedoninë nga Ali Ahmeti”.

“Dua që këtu nga Gjoçja të dërgoj edhe një porosi te Ali Ahmeti. Saktë e di Ali se çfarë bën me bashkëpunëtorët e tu dhe me një grup të banditëve nga lagja Butel e Shkupit, që mblidhen në një banesë në Fushë Topanë, të armatosur deri në dhëmb. Saktë e di se kush i kontrollon, bashkëpunëtori yt, i njëjti që kënaqej në apartamentin presidencial në një hotel luksoz në Stamboll para disa viteve. Saktë e dimë se çfarë bëni dhe saktë e di se çfarë po mundoheni të bëni në ditët në vijim. Por dua të dërgoj një mesazh, në jetën time kam pasur dy ambicie dhe dëshira, njëra ishte që të kem familje, dhe falë Zotit, Zoti më dha dy fëmijë, Jovanin dhe Antonin. E dyta ishte që të bëhesha profesor i rregullt në universitet, dhe u bëra. E punoj punën më të bukur në botë, arsimoj njerëz të rinj. Jeta kërkoi që ta udhëheq organizatën më të madhe historike në Ballkan, kjo është organizata e brendshme revolucionare maqedonase. Dhe e di Ali se çfarëdo që bëj në jetën time, e bëj që mos ta turpëroj familjen time, popullin tim, qytetarët e Maqedonisë dhe më pas edhe atdheun tim Maqedoninë, sepse unë nuk kam atdhe tjetër, është Maqedonia. Njëkohësisht Ali, dua që ta dish që as atyre banditëve nuk iu frikësohemi, as ata nuk mund të na frikësojnë, por sido që të përfundojë e gjithë kjo, çfarëdo që të ndodhë. Dëshira ime e re është që ta çliroj Maqedoninë nga ti dhe kriminelët rreth teje, do të ndodhë dhe e di që Jovani dhe Antoni do të jenë krenar çfarëdo që të bëjë babai i tyre”, deklaroi Mickoski./tv21.tv

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA