728 x 94

Mitreski bën bashkë ish-kryeministrat nga radhët e LSDM-së!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 26, 2024, 11:03

Katërvjetori i anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO, bën bashkë tre ish-Kryeministra të vendit nga radhët e LSDM-së por edhe ish-Ministren e Mbrojtjes, Radmila Sheqerinska.

Kryeparlamentari Jovan Mitreski përmes rrjeteve sociale ka publikuar fotografi ku shihet të jetë i shoqëruar nga ish-Kryeministrat Zoran Zaev, Dimitar Kovaçevski dhe Oliver Spasovski.

Ai shkruan se, katër vite pas anëtarësimit në NATO është dëshmuar se janë miratuar vendime të mençura dhe të guximshme për sigurinë e vendit.

“Me tre ish-Kryeministra dh eish-Ministren e Mbrojtjes, e cila valëviti flamurin tonë në selinë e NATO-s, por edhe me ish-deputetë, ambasadorë, bartës të funksioneve të larta shtetërore, biseduam për kontributin veç e veç për këtë process dhe për rrugëtimin që sot të kemi shtet të sigurtë në kushte të agresionit ushtarak jo larg nesh” – ka shkruar Mitreski në Facebook.

Ky takim vjen pas fundjavës së bujshme kur LSDM – ja në Kongres bëri publike bërtësit e listave të kandidatëve për deputet në gjashtë njësitë zgjedhore. Një ndër surprizat më të mëdha në këtë listë ishte edhe emri i ish-Ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe, si bartës në njësinë e katërt zgjedhore. Filipçe njihet si I afërt me ish-Kryeministrin Zaev.

Ndryshe, dy Kryeministrat Kovaçevski dhe Zaev janë takuar edhe gjatë janarit të këtij viti kur bashkë me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, kishin diskutuar për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare por edhe për frontin evropian. /tvklan.mk/

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA