Nesër nga ora 17:00 pothuajse i gjithë Shkupi d...

Nesër nga ora 17:00 pothuajse i gjithë Shkupi do të mbetet pa ujë

Autori

Autori

Portali Tetova

February 10, 2024, 07:02

Pothuajse të gjitha vendbanimet e Shkupit nga ora 17:00 nesër do të përballen me ulje të presionit ose ndërprerje të ujësjellësit. Këtë informacion e ka bërë të ditur sot ndërmarrja publike Ujësjellësi dhe kanalizime, transmeton Portalb.mk.

Shkak i ndërprerjes së ujit është bërë ndërhyrja e ujësjellësit kryesor F1600 mm në Rashçe.

NP Ujësjellësi dhe Kanalizim thotë se do të preken këto vendbanime: Arnaqia, Saraji, Glumova, Matka e Epërme, Matka e Poshtme, Gjorçe Petrovi, Vllae, Karposhi, Zhdaneci, Nerezi, Qendra, Qendra Klinike, Kisella Voda, Usje, Pintija, Draçeva, Batinca, Studeniçani, Morana, pjesë e Gazi Babës, Çairi, Shkup Veri, Fushë Tophanja, Auto Komanda dhe Aerodromi.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)

DIASPORA