728 x 94

Nga mesnata shtrenjtohet benzina në Maqedoni

Autori

Autori

Portali Tetova

March 22, 2024, 02:03

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) ka vendosur sot sërish shtrenjtimin e çmimeve të derivateve të naftës, vendim që hyn në fuqi ngq mesnata.

Sipas vendimit, benzina Eurosuper BS-95 shtrenjtohet për 2 denarë, ndërsa çmimet e derivateve tjera mbeten të njejtë.

Nga data 23 mars 2024, nga ora 00:01, çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

Benzina EUROSUPER BS – 95 85.00 (denar/litër)

Benzina EUROSUPER BS – 98 85,50 (dena/litër)

EURODIESEL BS (D-E V) 76.00 (denarë/litër)

Naftë Dizel D-2 (EL-1) 75.00 (denarë/litër)

Karburanti M-1 43,797 (denarë/kilogram)

Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-95 rritet për 2,00 den/litër.

Çmimet referencë të derivateve të naftës në tregun botëror në krahasim me llogaritjen e mëparshme janë rritur mesatarisht: për benzinën me 3,5%, për naftën me 1,5 %, për vajin ekstra të lehtë rritja është për 1,9% dhe për naftën rritja është për 2.3%.(INA)

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos
IMG_7429
VLEN hap edhe dy shtabe në Reçicë të Vogël, interesimi i jashtëzakonshëm i aktivistëve

DIASPORA