Maqedoni

Osmani: Mickoski nuk vendos se kush do të jetë përfaqësues i shqiptarëve, këtë do ta vendosë populli

Autori

Autori

Portali Tetova

April 29, 2024, 10:04

Bujar Osmani i BDI-së sot në një konferencë për media i ka bërë thirrje liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, duke i thënë se ai nuk vendos se kush do të jetë përfaqësuesi i shqiptarëve në qeverinë e ardhshme.

“Nuk vendos Mickoski se kush do të jetë përfaqësuesi i shqiptarëve. Për këtë do të vendos populli” – tha ministri aktual i punëve të jashtme në qeverinë teknike.

Ai shtoi se nuk duhet të flitet për koalicionet nëntë ditë para zgjedhjeve, por duhet të dëgjohet së pari vullneti i popullit.

Osmani komentoi deklaratën e Miçkoskit se pas zgjedhjeve parlamentare VMRO-DPMNE do të koalicionohet me “VLEN”, duke e krahasuar atë me kohën kur “Beogradi vetë zgjodhi Rahman Morinën të jetë përfaqësues i shqiptarëve nga Kosova”.

Ai shtoi se ende nuk është vendosur nëse dhe për kë do ti rekomandoje votat e fituara në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale më 24 prill.

“Unë isha kandidat i ‘Frontit Evropian’ dhe një vendim të tillë do ta marrim me ‘Frontin Evropian’ në ditët në vijim”, tha Osmani.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
IMG_9381
Nesër seanca konstituive, me shumë gjasa Afrim Gashi kryeparlamentar

DIASPORA