Osmani: Njëjtë si Zvicra, edhe Mali i Zi do t’i pranojë pasaportat me emrin e vjetër të shtetit

Autori

Autori

Portali Tetova

March 12, 2024, 03:03

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani njoftoi se Mali i Zi do t’i pranojë pasaportat me emrin e vjetër të shtetit, nëse të njëjtat janë valid, përcjell TV21. Osmani përmendi se edhe Zvicra ka vendim që të pranojë dokumentet valide me emrin e vjetër, Maqedonia.

“Mali i Zi kishte vendim që mos t’i pranojë, megjithatë u takova me ministrin e MPJ-së në Antali, dhe këtu u morëm vesh që Mali i Zi të tentojë të ndjek shembullin e vendeve tjera të BE-së, ose shembullin e Zvicrës. Zvicra ka vendim të qartë, ku thuhet se për ne dokumentet deri sa janë valid, janë valid. Kështu që Mali i Zi tashmë na njoftoi se do t’i njohë, do t’i pranojë pasaportat me emrin e vjetër, deri sa janë valid”, tha mes tjerash Osmani./tv21.tv

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA