728 x 94

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

Autori

Autori

Portali Tetova

February 28, 2024, 11:02

Kryediplomati Bujar Osmani në fjalimin e tij në Konferencën “Ukraina: Dy vjet heroizëm” me rastin e dy vjetorit të agresionit ushtarak rus tha se Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, dhe se nëse fiton Rusia në Ukrainë, radhën e ka Ballkani..

“Ne nuk e mbështesim Ukrainën vetëm se solidarizohemi, por për shkak se Ukraina sot lufton për lirinë e vet por lufton edhe për gjithë ne. Për shkak se Federata ruse sot paraqet kërcënim më të madh për sigurinë e Europës dhe Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicieve të saja imperialiste por që se Federata Ruse fiton në Ukrainë, të radhës jemi ne”, theksoi Osmani.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA