Pamje: Shembet një pjesë e urës në Maryland të ShBA-së pasi goditet nga anija e mallrave

Autori

Autori

Portali Tetova

March 26, 2024, 10:03

Një pjesë e konsiderueshme e një urë të madhe në Maryland të Shteteve të Bashkuara është rrëzuar, pasi është goditur nga një anije mallrash.

Në pamje shihet momenti kur anija e godet urën “Francis Scott Key” në Baltimore, duke rrëzuar një pjesë të strukturës në Lumin Patapsco, pak para orës 1 e 30 minuta pas mesnatës sipas kohës lokale, raporton “Daily Mail”.

Nuk pati raportime të menjëhershme për ndonjë viktimë, por dukej se në urë kishte trafik në kohën e katastrofës.

US NEWS: BRIDGE COLLAPSE IN BALTIMORE, MARYLAND. PRAY FOR THOSE AFFECTED. PIC.TWITTER.COM/NZW7EEYFZJ

— MOSSAD COMMENTARY (@MOSSADIL) MARCH 26, 2024

Roja bregdetare e ShBA-së dhe Autoriteti Transportues i Maryland-it e konfirmuan përplasjen, por nuk ofruan hollësi.

Në një video shihet goditja e urës nga anija, kur rruga dhe struktura e hekurt shembet menjëherë në ujë.

Duket se në anije ndodhi një shpërthim, pasi një pjesë e urës ra mbi të.

Raportohet se bëhet fjalë për anijen “Dali” me flamur të Singaporit. Në uebfaqet për përcjelljen e transportit detar ajo mund të shihej pa lëvizur në hartë pas përplasjes.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek

DIASPORA