Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm

Autori

Autori

Portali Tetova

March 2, 2024, 01:03

Ish luftëtari Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat i kishte mar në luftën e vitit 2001, shkruan nmk-post. Ndërhyrjen kirurgjike e ka realizuar traumotologu më i njohur Ilir Hasani, të cilin ish luftëtari i lirisë e ka falenderuar me një status mjaft prekës Në të njëjtën betejë ai kishte humbur këmbën e tij.

Ja postimi i plotë.

“Në spital Një ndërhyje shumë e rëndë por falë profesionalizimit të dr. Ilir Asanit, operacioni kaloj me sukses. Shërimi vjen prej Allahut xh.sh por sebepi është i rëndësishëm, prandajne lus të madhin Zot që ta shpërblej me të mirat e kësaj dhe asaj bote dr. Ilirin për kontributin e tij të palodhëm në operscionin tim.

Azgjë nuk është e rastësishme. Këto telashe mbi veteranët e luftës vijnë si rezultat i neglizhencës së institucioneve tona dhe përfaqësuesve politik për zgjedhjen e statusit të veteranëve të luftës. Shumica nga ne janë lënë në mëshirë të fatit ndërsa ata që duhet të gjejnë zgjedhje për fatin tonë pasurohen mbi gjakun dhe gjymtyrët tona të lëna në fushëbeteja.

Thirrja jonë bëhet edhe më e fortë sot, tu jepet e drejta të gjithë veteranëve dhe statusi i tyre të marrë vendin e merituar” – ka shkruar Elezi.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA