Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

Autori

Autori

Portali Tetova

April 18, 2024, 10:04

Në seancë të improvizuar të Kuvendit në hotel “Aleksandar Palace” në Shkup, Fronti Europian në udhëheqjen e Ali Ahmetit zgjodhi për kryetar Kuvendi Ziadin Selën, përcjell TV21. Më pas seanca e improvizuar u drejtua nga Sela, ku me “shumicë votash” u miratuan ndryshimet kushtetuese sipas Marrëveshjes për Fqinjësi të Mirë me Bullgarinë, ndërsa edhe presidenti i shtetit u zgjodh në “Kuvend” me 2/3 e votave.

“Konstatoj se për ndryshimet kushtetuese janë të gjithë deputetët, 120 deputetë, prandaj është e pabazë të pyes se kush është “kundër”, ose i “përmbajtur”, konstatoj se me 120 vota “për” propozim ndryshimet kushtetuese të RMV-së u miratuan. Urime dhe suksese. Në pajtim me Rregulloren e Kuvendit, ndërsa në bazë të raportit të KSHZ-së, e lus Bujar Osmanin, presidentin e RMV-së që të japë deklaratë solemne”, tha mes tjerash Sela në seancën e improvizuar.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA