Petrovci: Dy veta më shanë tuj hy në barnatore, nuk u afruan se i kisha rrehë – unë jam i fortë

Autori

Autori

Portali Tetova

April 3, 2024, 01:04

Aktori Enver Petrovci, ka thënë se i janë de-konteksutalizuar deklaratat e bujshme rreth ish-ushtarëve të UÇK-së që u bënë politikanë.

“Më kanë prekë aty ku jam i ndjeshëm. E kanë përzi me qëllim, i kanë përzi ushtarët e UÇK-së, që kam respekt të madh për ta dhe ish-ushtarët, ish-zotnijtë që kanë hy në politikë.

Ti zotni kur hyn në politikë, duhet me qenë i gatshëm me të kritiku dikush.

Duhet me qenë i gatshëm edhe me u përgjigjë”, thotë ai.

Ai thotë se ia ka kërkuar RTK-së materialin e plotë, por se televizioni publik nu kia dha.

“Por, ushtarët që kanë shku me luftu, e kanë kry obligimin e vetë, janë kthy nëpër zanatet e veta, shumica mos të flas, kanë vdekë, kanë mbetë invalid, por të tjerët janë kthy në punët e veta.

Materialin e kanë shkëputë, nuk po them që e kanë bë me qëllim, unë ia kam kërku materialin RTK-së, nuk ma kanë dhanë. Thanë: është pronë e RTK-së, nuk ma kanë dhanë.

50% e atyre që më kanë kontaktu, kanë qenë ish-ushtarë të UÇK-së dhe më kanë përkrahë”, thotë Petrovci.

Ai ka thënë se pas këtij rasti, është kërcënuar në një moment, që siç rrëfen në një emision televiziv shqiptar, e thirrën teksa aktori ‘po hynte në barnatore’

“Më kanë gjujtë tuj ecë ma kanë gjujtë kerrin me diçka të madhe, tuj hy në barnatore dy veta më shanë, unë nuk hyna në barnatore, u ktheva, cka po doni ju?

Ejani këtu, afrohuni. Nuk guxunë me u afru, se t’ishin afru, isha rrehë me ta, i kisha rrehë normalisht, se unë jam i fortë. Ose më kishin rrehë. Po s’ka rëndësi ajo”, tha ai.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA