Policët e Maqedonisë me helikopter vërejnë se një person ikte nga Haraçina drejt Kosovës – arrestohet 29-vjeçari

Autori

Autori

Portali Tetova

April 2, 2024, 07:04

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se kanë arrestuar një 29-vjeçar nga Vitia e Kosovës, pasi i njëjti kërkohej me fletarrest nga Kosova e ndërkaq është kapur nga Policia e Maqedonisë teksa ikte me motor nga Haraçina për në Kosovë, nëpërmjet fshatit Tanushë, transmeton TV21.

“Më datë 01.04.2024 në atarin e fshatit Tanushë nga policët e Byrosë për siguri publike, nga helikopteri policor është vërejtur se një person lëvizë me motor nga fshati Haraçinë drejt Kosovës. Nëpunësit policorë nga SPB Shkup kanë dhënë shenjë për të ndaluar, por personi nuk ka ndaluar pas çfarë janë marrë aktivitete dhe masa shtesë dhe personi është ndaluar dhe privuar nga liria. Është konstatuar se bëhet fjalë për B.S.(29)nga Vitia e Kosovës dhe se për të është shpallur fletarrest ndërkombëtar nga Kosova për shkak të veprës penale”, thanë nga MBP-ja.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA