Preshevë, tre emigrantë të vdekur e 11 të plagosur

Autori

Autori

Portali Tetova

February 20, 2024, 06:02

Nga një aksident i rëndë rrugor pranë Preshevës kanë humbur jetën 3 migrantë, ndërsa 11 mbetën të plagosur. Në mesin e tyre edhe një fëmijë 15 vjeçar.

Shoferi 43 vjeçar me iniciale R.R ka pësuar lëndime të lehta ndërsa pas ndërhyrjes kirurgjikale është arrestuar nga policia serbe nën dyshimin për kontrabandë të qenieve njerëzore. Ai ka qenë duke transportuar 14 migrantë të paligjshëm afrikano-aziatikë, kur ka humbur kontrollin e mjetit.

Automjeti i markës “BMW” për shkak të shpejtësisë së madhe ka dalë nga rruga ndërsa është konstatuar se drejtuesi i mjetit lëvizte pa patentë.

Atij i është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë për kalim të paligjshëm të kufirit dhe kontrabandë të qenieve njerëzore.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA