Rijat Shaqiri do jetë i dyti në listën e VLEN në njësinë 2 zgjedhore

Autori

Autori

Portali Tetova

April 2, 2024, 08:04

Rijat Shaqiri nga Hotla e komunës së Likovës është konfirmuar në Kuvendin e ASH si kandidat për deputet i radhitur i dyti në listën e VLEN në njësinë e dytë zgjedhore.

“Të dashur miqë, familjarë, shokë, kolegë, bashkëpartiak e bashkëmendimtar.
Ashtu siç edhe u publikua dje në rrjetet sociale por edhe përmes deklaratës për mediume, me propozim të kryetarit të Aleancës për Shqiptarët Dr. Arben Taravari, me miratim të kuvendit të partisë, si dhe me mbështjetje maksimale nga strukturat lokale, unë u kandidova si kandidat për deputet në zonën numër dy, i dyti në listën e koalicionit VLEN.

Padyshim se kjo për mua përpos që paraqet një nderë dhe privilegj për ti shërbyer në mënyrë të drejtëpërdrejtë kauzës për ndryshim, gjithashtu këtë garë e konsideroj si një mision të cilin do të duhet së bashku me ju ta kryejmë me dinjitet dhe ndershmëri.
Unë nuk i përkas kategorisë së politikanëve që premtojnë shumë, por për një gjë ua jap fjalën që do të jem zëri juaj për realizimin e synimeve dhe plotsimin e kërkesave dhe halleve kolektive por edhe individuale që banorët e këtyre treva i kanë, sepse vlersoj që kanë qenë të lënë pas dore me dekada të tëra.

Njëkohësisht ju faleminderoj përzemërsisht të gjithëve për urimet e shumta që keni drejtuar në profilin tim.
Zoti ju nderoftë e së bashku dalshim faqebardhë në kauzën tonë për ndryshim”, ka shkruar Shaqiri.
Përndryshe Rijad Shaqiri ka një përvojë të gjatë në doganat e Maqedonisë, në cilësinë e një zyrtari të lartë. Ai është djali i Hysni Shaqirit, i cili në vitin 2001 e la angazhimin si deputet në Kuvendin e Maqedonisë dhe iu bashkangjit UÇK-së. /tetova1/

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA