Maqedoni

Rikthenen kohrat e errëta, Saliu: Më mirë më arrestoni që sot…

Autori

Autori

Portali Tetova

April 11, 2024, 09:04

Gazetari Furkan Saliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka paralajmëruar që MPB po përgatit komplot ndaj tij. Saliu thotë që sipas informatave që posedon, në MPB po përgatitet diçka më e madhe për të defokusuar opinionin nga ndodhitë në dy javët e fundit

“Informatat që vijnë nga burimet tona brenda MPB-së janë shqetësuese. Si në periudhat më të errëta të këtij shteti po përgatitet diçka më e madhe për të defokusuar opinionin nga ndodhitë në dy javët e fundit. Nëse ky është çmimi që duhet kjo shoqëri ta paguajë me qëllim që të zhvendoset vëmendja atëherë më mirë më arrestoni që sot”, shkruan Saliu.

Rasti me gazetarin Saliu duket që ka devallvuar në skajshmëri. Nga MPB rrjedhin fotografi nga ngjarja dhe po shpërndahen në rrjetet sociale nga profile jooficiale dhe paidentitet. E tillë ishte fotografia ku shfaqej pistoleta e gjetur në pjesën e prapme të veturës së tij.

“Mund ta konfirmoj që kjo është pistoleta dhe çanta ime. Duke tentuar të më dëmtojnë dhe të më shfaqin si njeri të dhunshëm ata po më bëjnë nderë. E konfirmojnë atë që unë e flas prej ditës së parë…Se pistoleta është gjetur në çantë private, në veturë private dhe jo tek unë. A mendoni se rastësisht është prerë pjesa e karikatorit? Duke dashur ti ndihmojnë ministrit vetëm se dëshmojnë se MPB është bërë si një çajtore e thjeshtë ku secili mund të hap çfarëdo lëndë dhe të vjen e të zhvat”, denoncoi Saliu.

Gazetari Saliu ditë më parë u arrestua në një ndeshje futbolli. Nga Policia u akuzua që ka nxitur dhunë dhe se në veturën e tij u gjetë pistoletë. Pas disa orësh Saliu u la i lirë dhe demantoi Policinë që shkaktoi dhunë e nxitje, dhe se pistoletën e posedon me leje dhe se është gjetur pjesë – pjesë e ndarë në veturën e tij, ashtu sikurse kërkon ligji. Flaka Media

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA