RMV: Drejtoresha e çerdhes, me certifikatë të falsifikuar të anglishtes

Autori

Autori

Portali Tetova

April 26, 2024, 11:04

Policia e rajonit të Velesit ka parashtruar kallëzim penal kundër shtetases M.V.(44) nga Velesi, pasi e njëjta dyshohet për veprën penale “përdorim i dokumentit me përmbajtje të rrejshme”

Siç informojnë nga MPB-ja, e denoncuara, në pozitën e drejtoreshës në një institucion komunal për fëmijë – kopsht për fëmijë në Veles, ka marrë një certifikatë ndërkombëtare për njohjen e gjuhës angleze, që është lëshuar nga një shkollë gjuhësore nga Plovdiv, Bullgari.

Ndonëse e ka ditur se dokumenti ka qenë me përmbajtje të rrejshme, M.V. e ka përdorur si dëshmi se ka një certifikatë të njohur ndërkombëtarisht gjatë aplikimit të saj në shpalljen publike për zgjedhjen e drejtoreshës së kopshtit, pas çka është emëruar në detyrë.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA