Rrëfimi i 61 vjeçarit që u sulmua nga ariu. Zoti më dha një fuqi që ta shtyj dhe të fshihem në kasolle

Autori

Autori

Portali Tetova

April 12, 2024, 03:04

Drejtori i Qendrës për menaxhim me kriza, Stojançe Angellov, e ka vizituar 61 vjeçarin e lënduar Cane Sërbinovski, banor i fshatit Drenovci nga komuna Dollnen, i cili të dielën u sulmua nga ariu në malin Mukos, në vendin “Seça”, në Komunën e Çashkës. Sërbinovski pas sulmit është gjetur nga të afërmit e tij dhe nga vendi ku i ka ruajtur lopët dhe ku ka qëndruar në një kasolle, është dërguar në spitalin e Velesit, ndërsa pas ndihmës mjekësore së dhënë dhe medikamenteve, është lëshuar për shërim shtëpiak.

“Op, më doli para. Dhe nga atje me vrap, nuk e di kam parë në televizion, op drejt në mua.
Kush doli para teje?

Ariu, dhe unë menjëherë rashë.
Ishte i madh?

Nuk e di, unë, as nuk e pashë mirë të ju them të drejtën. Më kapi për këmbe dhe rashë në kurriz. Kur rashë, kisha çizme mbathur, përmes çizmes, më kapi këtu dhe nuk kisha çfarë të bëjë.

Ashtu siç isha, ai nga ajo anë me kokë dhe më kafshoi. Nuk e di si ika. E godita me këmbën e djathtë dhe më lëshoi. Përsëri më kapi këtu, unë përsëri me këmbë… Zoti më dha një fuqi, nuk e di se si, e shtyva atje dhe menjëherë u çova. Më pas vetëm më shikonte, unë menjëherë u largova drejt kasolles, u bllokova i tëri. Natën nuk kishte askush, të hënën më gjetën fëmijët”, u shpreh Cane Sërbunovski.

Mos e humb

IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit

Më shumë nga kategoria

IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
azizi
Azizi i Besës: Tani që ju është harxhuar karburanti, flasin për të kuqen
vlen-
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
Bereqeti-Vetura
30 vite kontriboi për kompaninë, pronari i kompanisë "Bereqeti" i ndan veturë dhuratë për ditëlindje
IMG_8972
Albin Kurti takoi liderët e koalicionit VLEN: Është hera e parë që opozita shqiptare arrin mbi 100.000 vota
IMG_8965
Qytetarët ankohen për shtrenjtimet, paga mesatare nuk i mbulon shpenzimet
IMG_8964
Ali Ahmeti: Ne nuk duhet të hapim front me Greqinë dhe Bullgarinë, as front mes shqiptarëve dhe maqedonasve

DIASPORA