“Shkoi për ta hequr dhëmbin, vdiq pasi i dhanë ineksionin”, gjithçka që dihet për vdekjen e Leonora Shalës

Autori

Autori

Portali Tetova

February 27, 2024, 09:02

Në gusht të vitit të kaluar Leonora Shala mori rrugën nga Italia për në Kosovë.

Ajo së bashku me bashkëshortin dhe katër fëmijët e tyre kishin planifikuar që pushimet t’i përfundonin me datë 24 të atij muaji.

Pra, ashtu siç kishin ardhur e kishin ndërmend edhe te ktheheshin. Të gjithë së bashku.

Njashtu edhe ndodhi. Familja u kthye për ta vazhduar jetën në Itali, por pa Leonorën.

Trupi i saj mbeti i varrosur në tokën e Kosovës.

Ajo vdiq në ditën e 22-të të gushtit.

Sipas familjarëve të saj, në po të njëjtën ditë e ndjera kishte dhimbje dhëmbi. Ndaj, i ishte drejtuar një ordinance private në Malishevë për të kërkuar tretman mjekësorë.

Stomatologu i ordinancës “Flori Med”, Xhavit Karaxha kishte filluar ndërhyrjen. Pas kontrolles i kishte dhënë një ineksion. Si pasoj e të cilit dyshohet se gjendja e Shalës ishte komplikuar.

Rrugës për në QKUK, sipas familjarëve ajo kishte ndërruar jetë.

Më të ndodhur kjo Policia kishte arrestuar stomatologun së bashku me motrën e tij, që punonim bashkë.

Ngjarja u bë edhe më tronditëse kur u kuptua së ajo klinikë dentare shfrytëzohej edhe për raste gjinekologjike.

Motra e Xhavitit u lirua nga paraburgimi, ndërkaq ai u mbajt deri pas mesit të tetorit.

Gjykata Speciale e kishte vendosur. Në arsyetim thuhej se “Gjykata e Apelit nuk kishte ofruar prova të mjaftueshme se i njëjti duhej të mbahej në paraburgim”.

Akoma nuk është caktuar ndonjë seancë gjyqsore.

Ndërkaq në këtë qendra stomatologjike është ndaluar puna nga Inspektoriati Shëndetësorë.

Në vijim mund të ndiqni videon e realizuar nga gazetarja Dijellza Preniqi, në lidhje me temën.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
taravari-3
Taravari: Nuk jam takuar me Ahmetin mbrëmë, vazhdojmë me punë drejt ndryshimi!
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

DIASPORA