Shkup, në Toksikologji shpërtheu një tub radioatori, janë përmbytur zyrat, dhomat spitalore dhe një pjesë e bodrumeve

Autori

Autori

Portali Tetova

April 26, 2024, 02:04

Gjatë natës në Klinikën e Toksikologjisë në Kompleksin e Klinikave “Nënë Tereza” ka ndodhur një aksident me sistemin e ngrohjes pasi ka plasur një tub radiatori dhe janë përmbytur dhomat në katin e tretë të ndërtesës, transmeton Portalb.mk.

Informatat fillestare për ngjarjen mediat e kanë marrë nga punonjës të Klinikës, ndërsa sot pasdite rastin e ka konfirmuar drejtori mjekësor i Toksikologjisë, Danil Petrovski.

Ai, siç raporton MIA, thotë se pothuajse të gjitha klinikat në katin e dytë, dhomat spitalore në katin e parë, Reparti dhe kontabiliteti, korridoret në katin përdhes, salla e pritjes, deri në klinikën e otorinolaringologjisë dhe një pjesë e dhomave të bodrumit janë përmbytur.

Sipas tij, dëmi do të përcaktohet më tej.

Vërshimi, siç ka bërë të ditur drejtori mjekësor i Toksikologjisë, ka ndodhur sonte rreth orës një të mëngjesit.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA