Shtetasi i Maqedonisë së Veriut vret bashkëshorten në Gjermani

Autori

Autori

Portali Tetova

February 19, 2024, 07:02

Pardje rreth orës 19:00 ka ndodhur një vrasje në të cilën dyshohet se është vrarë një 41-vjeçare nga bashkëshorti i saj. Burri u arrestua atë mbrëmje në zonën Hattinger Straße / Krayer Straße në Gelsenkirchen

Gjatë kontrollit, policia e Essenit u mbështet edhe nga një helikopter i Policisë Federale gjermane.
Hetimet nga skuadra e vrasjes që ishte ngritur vazhduan gjatë natës. Mëngjesin e sotëm trupi i gruas është bërë autopsi. Mësohet se gruaja ka marrë plagë të shumta me thikë dhe për pasojë ka ndërruar jetë.
Bashkëshorti u soll para gjykatës pasditen e sotme, e cila lëshoi ​​një urdhër arresti për vrasje nga pakujdesia, transmeton portali Shtegu. Për këtë arsye shtetasi 47-vjeçar maqedonas u transferua në institucionin korrektues.

Gjatë natës dy fëmijët e mitur (8, 16 vjeç) janë kujdesur nga pastorë të urgjencës. U mobilizua edhe zyra e mirëqenies së të rinjve. Ata janë ende me të afërmit e tyre.

Policët e vendosur në vendngjarje, të cilët kryen masat e para të ringjalljes, u kujdesën gjithashtu atë natë nga ekipi i mbështetjes psikosociale të policisë së North Rhine-ëestphalia (ekipi i PSU).
Hetimi është në vazhdim.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA