Maqedoni

Sot, më së nxehti – temperatura deri në 40 gradë Celsius

Autori

Autori

Portali Tetova

June 12, 2024, 09:06

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa në disa vende e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 13 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 31 deri në 40 gradë Celsius.

Në Shkup, siç kumton DPHM-ja, moti do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugperëndimor, ndërsa pasdite në pjesë të luginës do të fryjë erë mesatare, herë pas here e përforcuar nga drejtimi jugperëndimor.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 37 gradë Celsius.

Sipas DPHM-së, moti me diell dhe shumë i nxehtë do të vazhdojë deri të enjten, sidomos sot kur temperatura ditore do të arrijë deri në 40 gradë. Të enjten kah fundi i ditës do të ketë kushte për reshje lokale shiu dhe bubullima të rralla. Ndryshimi i madh i motit me reshje lokale të rrëmbyeshme, bubullima dhe rënie të ndjeshme të temperaturës pritet të premten. Në ditët e fundjavës do të mbajë mot stabil me rritje të lehtë të temperaturës ditore.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq
burgu-696x433
Qeveria e Maqedonisë ka ndryshuar të gjithë drejtorët nëpër burgje
oltagixhari_337386966_239807778411051_2133615743797028751_n
Olta përplaset ashpër me ndjekësit: Nuk e trajtoj veten si lopë
geergerg
Taravari: Ka para, lista pozitive e ilaçeve do të promovohet pasi të zgjidhet Bordi Drejtues i Fondit Shëndetësor

DIASPORA