Taravari: Njerëz të partisë u lidhën me BDI-në, por unë e di se edhe Ziadini e do ndryshimi – i besoj

Autori

Autori

Portali Tetova

February 19, 2024, 09:02

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka zbuluar më shumë detaje nga zhvillimet brenda partiake të cilat sipas tij sollën deri te ndarja aktuale.

Sipas tij, që para 4 muajsh disa njerëz u panë të jenë afruar me BDI-në.

Megjithatë Taravari nuk zbulon se cilët janë ata individë, por shtoi se janë funksionarë dhe njerëz që tashmë kanë kontrata të punës.

“S’dua të flas asgjë të keqe dhe s’mund të flas asgjë të keqe. Vetëm se këtu kemi divergjencë mendimesh. Ziadini kishte një qëndrim që bashkë e kemi diskutuar që para një viti kam thënë – që nëse shkojmë bashkë me Aliun, unë s’jam i interesuar – mund ta lë tash partinë – vazhdoni ju. Ai më ka kërkuar që të shkojmë vetë në zgjedhje dhe unë i kam thënë që të shkojmë vetë në zgjedhje. Edhe para 4 muajsh kemi diskutuar dhe qëndrimi ishte që të shkojmë vetë në zgjedhje, sepse kishte zëra, disa njerëz u afruan shumë me BDI-në.
Cilët janë disa emra?
Kryesisht funksionarë të partisë, janë 60-70% të funksionarëve, njerëz që kanë kontrata dhe frikësohen të lëvizin – nuk mendojnë si ne”, tha Taravari.

“Mendoj se besoj se ai e ka dashur ndryshimin. Pse doli kështu që me këmbëngulësi të insistoj të shkojmë vetë, të dalim keq. Nuk ka humbur Arben Taravari, kjo është puna më e vogël se Arben Taravari do të lë partinë…” – tha më tej lideri i ASh-së.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj

DIASPORA