Taravari prezanton kabinetin e tij presidencial: Profesionistë të tillë do ta ndriçojnë edhe më shumë kauzën tonë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 21, 2024, 12:03

Kandidati për president nga radhët e opozitës shqiptare, Arben Taravari, në konferencë për media, ka prezantuar kabinetin e tij presedencial, dhe tha se epiqendra e fushatës së tij është në bashkim dhe ndryshim.

“Slogani jonë ndryshimi ja vlen ishte rezultat i një vullneti të fuqishëm dhe shumë pritur të shqiptarëve që me përkushtim dhe palëkundshmëri synon gjithë përfshirjen dhe bashkëpunimin mbipartiak. Presidenca ime do të udhëhiqet nga vlerat evropiane duke siguruar që çdo vend të jetë i bazuar në parimet e bazuara të demokracisë, barazisë dhe drejtës njerëzore”, ka deklaruar Taravari, raporton SHENJA.

Ai tha se në kabinetin e tij do të ketë ekspert të fushave të ndryshme, ndërsa përmendi edhe emrat e disa prej tyre: Kaltrina Zekolli Shaqiri, doktor Taner Hasan, Bari Abduli, profesor Zemir Elezi…

“Profesionistë të tillë që janë pranë nesh do të ndriçojnë edhe më shumë kauzën tonë për meritokraci, drejtësi dhe barazi”, u shpreh Taravari, i cili shtoi se në ditët në vazhdim do të prezantoj edhe persona tjerë të kabinetit presidencial. /SHENJA/

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA